*
Етапи професійної гігієни *:
- Перший візит:
1. Консультація, огляд і рентгендіагностика;
2. Фотофіксація початкової ситуації;
3. Складання плану лікування.
- Другий візит*
4. Зняття твердих зубних відкладень
(зубного каменю) ультразвуком;
5. Зняття нальоту апаратом AirFlow
і полірування спеціальною щіточкою;
6. Нанесення на ясна загоюючого гелю.
* при наявності часу всі маніпуляції можна провести за один візит.
Зміст:
1. Що таке професійна гігієна
2. Як доглядати за зубами вдома
3. Як правильно чистити зуби
4. Засоби гігієни для кожного
Професійна гігієна - це комплекс маніпуляцій спеціальними апаратами і засобами, в результаті яких, з поверхні зубів, усувається весь твердий і м'який наліт, в тому числі і з контактних та підясеневих поверхонь.
Таку чистку рекомендовано проводити:
- раз на рік - до 20 років
- 2 рази на рік - після 30 років
- після 45 років - за показаннями гігієниста або пародонтолога (3-4 рази на рік).
Етапи професійної гігієни*:
Перший візит:
- Консультація, огляд і рентген діагностика. Залежно від стану кістки і десни, приймається рішення про направлення до пародонтолога (лікаря, який займається м'якими тканинами зубощелепної системи);
- Фотопротокол;
- Складання плану лікування.
Другий візит *:
- Зняття твердих зубних відкладень (зубного каменю) ультразвуком;
- Зняття нальоту апаратом AirFlow і полірування спеціальною щіточкою;
- Нанесення на ясна загоюючої пов'язки.
* - при наявності часу всі маніпуляції можна провести за один візит.
** - при наявності проблем з пародонтом (сильне запалення ясен, їх розростання, наявність кишень між коренем та десною тощо). Таких пацієнтів я записую на консультацію до лікаря-пародонтолога, обов'язково!
Як відбувається професійна гігієна ротової порожнини?
Часто задавані питання:
Чи псують зуби постійні чистки?
Ні. Зуби псує карієс. А він утворюється в першу чергу через погану гігієну, нерегулярні візити до стоматолога і нерегулярні професійні чистки.
Чому при чистці кровоточуть ясна?
Через постійне перебування біля ясни зубного нальоту утворюється запалення ясен. У цьому випадку найменше втручання приченяє травму ослабленої десни. При регулярних чистках - кровоточивості від маніпуляції практично відсутня.
Яку щітку, пасту та ополіскувач вибрати?
Я рекомендую зубну щітку фірми - Curaprox 5460 Ultra Soft, яка дбайливо очищає наліт, не травмуючи ясна.
Паста не має такого важливого значення, головне наносити її на щітку в малих дозах, і не використовувати пасти для відбілювання (в них багато абразиву, краще зробити професійне відбілювання - це безпечніше).
З ополаскувачів рекомендую для постійного використання - Listerine Свіжа м'ята, а при сильних запаленнях ясен і активній мікрофлорі - Listerine Expert Захист ясен.
Чи потрібно робити чистку дітям?
Звичайно. На професійних оглядах дитячий лікар Вам порекомендує ту чистку, яка потрібна в конкретному випадку. Але оскільки діти погано чистять зуби - професійна чистка як правило дуже необхідна як профілактика карієсу.
Зняття зубних відкладень (каменя та нальоту) ультразвуком та апаратом AirFlow з фінальним поліруванням (вигляд до і через два дні після чистки).
Що потрібно зробити одразу після професійної чистки?
Як доглядати за зубами вдома
- Найголовніше в гігієні - це регулярність і техніка чищення зубною щіткою. Саме це стоїть на першому місці. Всі інші засоби і методи по догляду за порожниною рота - допоміжні і вони доповнюють, але не замінюють чистку зубів щіткою. А як саме чистити зуби, щоб від цього був результат дивіться нижче. Чистити потрібно 2 рази на день: вранці після сніданку і ввечері перед сном.
- Взяти за правило: поїв - прополощи порожнину рота 3-4 рази з зусиллям (щоб вода аж свистіла між зубами) щоразу, без винятку, звичайною водою (це позбавить від 90% залишків їжі, які застрягли між зубами). Також, потрібно полоскати порожнину рота перед і обов'язково після прийому кави, міцного чаю і будь-яких інших продуктів та напоїв, які містять барвник і особливо цукор (це частково усуне вуглеводну плівку на зубах, а саме в ній мешкають мікроорганізми, які в процесі свого життя створюють такі умови, в яких і йде руйнування емалі).
- Використовуйте будь-яку зубну пасту, яка Вам подобається. Важливо, щоб Ви наносили її вкрай малу кількість, величиною в половину свого нігтя на мізинці. Так, так мало! Занадто велика кількість пасти збільшує її абразивність і це призводить до поступової стираємості емалі. Саме тому, я і не рекомендую відбілювальні пасти, оскільки в них міститься ще більша кількість абразивних частинок. Також, не рекомендовано користуватися пастами з вмістом SLS.
- Використання допоміжних засобів таких як: зубна нитка (флос), йоршики, ополіскувач, іригатор. І здавалося би, якщо використовувати все це одночасно, Ви витратите не малий час кожен день, але! Не забувайте, побачивши рахунок за лікування зубів, Ви не раз задумаєтеся, що краще все ж таки приділити цьому час.
Як правильно чистити зуби
- У цьому відео я розповім, як же все-таки правильно чистити зуби. За гнітючою статистикою, 90% людей чистять Неправильно! І не завжди винні вони самі. На жаль, у нашій країні вкрай мало приділяється навчанню гігієни порожнини рота. Від кого ми дізнаємося про це, від батьків (які виховані ще радянською медициною), або з телевізора, в якому показують, що пасту потрібно намащувати з гірочкою і вибирати щітки футуристичної зовнішності, не акцентуючи ніякої уваги на техніку чистки. Ні! Так це не працює. Хочете дізнатися, як все ж чистити правильно - тоді дивіться відео. Протягом своєї кар'єри я завжди спостерігав за своїми зубими і зубами моїх рідних і близьких, і можу точно сказати, що якщо техніка чистки вірна і є регулярність - результат буде 1000%. А якщо його немає, то не потрібно обманювати в першу чергу себе, Ви робите щось не так.
Три найшкідливіших товари для зубів
Засоби гігієни для кожного**
- Зубна щітка. Можна довго обговорювати, яка краще і чим, але для себе я вибрав Curaprox 5460 Ultra Soft. В своїй лінійці вона найм'якша, але при цьому, якщо чистити правильно і регулярно - саме м'яка щетина не травмує ясна, дбайливо але якісно чистить зуби. Мінус - якщо чистити нерегулярно і не якісно - вона може не прибрати застарілий наліт і тим більше камінь. А також, якщо чистити з величезним натисканням на зуби, така щітка може швидко втрачати свій зовнішній вигляд і відповідно функціональність. Курцям і любителям кави можна розглядати Curaprox 3960 Super Soft, вона трохи жорсткіше, але не більше.
Як обрати мануальну та електричну зубну щітку - Читайте тут >>>
- Зубна паста. Як я вже говорив, не має такого важливого значення, яку Ви використовуєте. Головне наносити її в малих дозах і не відбілюючу (вона сильно абразивна і може пошкоджувати зуби, а якщо хочете білі зуби - краще приходьте на відбілювання до нас). Також, читайте склад. В ньому не повинно бути SLS (sodium lauryl sulfate - лаурилсульфат натрия). Доведено, що цей компонент може висушувати слизову, травмуючи її, що призводить до появи стоматитів. Пасти, що не містять SLS:
- Зубна нитка (флос). Скажімо так, якщо Ви нею користуєтеся - це вже величезний плюс, а якою, це не настільки важливо. Єдине, що можу порекомендувати - це різновид її - суперфлос. Фрагмент цієї нитки більш товщий, і нею дуже добре вичищати великі зубні проміжки (темні трикутники між зубами), але якщо вони вже занадто виражені - варто проконсультуватися в лікарем-пародонтологом з приводу підбору спеціальних йоришиків для чищення міжзубних проміжків.
- Ополіскувач. Зараз на ринку дуже багато різних виробників, але знову ж таки, я для себе вибрав Listerine Cool Mint. Як ним користуватися: після того як Ви почистили зуби щіткою, не розбавляючи Listerine ополоснути один раз порожнину рота. Як правило, чайної ложки вистачає на один процес. Для регулярного використання - Listerine Cool Mint, а Listerine Expert - у разі сильного запалення десен, неприємного запаху з рота і після професійних чисток. Він містить спирт і не рекомендований для регулярного використання (тільки за показаннями, оскільки він усуває не тільки шкідливу, а й корисну мікрофлору).
- Іригатор. Знову ж таки, Ви можете вибрати будь-який з представлених на ринку, вони + - схожі за функціями, головне розуміти навіщо він Вам і як ним користуватися. Почнемо з того, кому він в першу чергу необхідний (хоча і для звичайного щоденного використання він згодиться всім): 1) тим, хто носить брекети; 2) у кого є мостовидні протези (мости на зубах); 3) у кого є коронки на імплантах; 4) у кого є проблеми з яснами (оголення шийок зубів в наслідок пародонтиту або неправильного прикусу). Також рекомендую використовувати його при досягненні віку 40-45 років навіть за відсутності всього вищесказаного.
**- всі перераховані вище засоби для гігієни, а точніше їх фірми, не є еталоном, просто саме їх я використовую і можу рекомендувати. На жаль, мені за це ніхто не платить, тому, ці рекомендації ще більш цінні :)
0 Коментарі