В цьому відео я розповідаю про переваги цифрової стоматології і як внутрішньоральний сканер, на прикладі цього кейсу, дуже спрощує роботу і робить її дуже точною і найголовніше - передбачуваною.


 


Тотальна реабілітація - це ряд маніпуляцій спрямованих на повне функціональне та естетичне відновлення дефектів зубних рядів.

Етапи лікування:

  1. Огляд і консультація (узгодження з пацієнтом: маніпуляцій, конструкцій, термінів і матеріальної сторони лікування)
  2. Рентгендіагностика (для постановки правильного діагнозу по кожному зубу і розрахунку правильного плану лікування, необхідний Панорамний знімок або 3D дослідження)
  3. Фотопротокол, сканування та планування (перед початком всіх робіт потрібно спланувати всі дії, терміни і особливості лікування. Для цього потрібні дані початкової ситуації такі як: фотографії До і скан зубів. Зіставляючи їх з даними рентгена і побажаннями - проводиться планування майбутньої посмішки (DSD)
  4. Професійна чистка зубів (перед будь-яким втручанням, ця маніпуляція необхідна! Приклад результатів  тут >>>) (а за побажаннями, можна ще відбілити зуби)
  5. Хірургічний етап (за медичними показаннями, зуби, які неможливо пролікувати або запротезувати - видаляються. Якщо це не стосується зубів мудрості, хірургія йде в парі з пунктом 8)
  6. Терапевтичний етап (лікування карієсу та його ускладнень, а також підготовка зубів під протезування)
  7. Ортопедичний етап (штифування опорних зубів, виготовлення тимчасових і постійних ортопедичних конструкцій)
  8. Імплантація (встановлення імпланта, з подальшим його покриттям коронкою. Цей етап проводиться після чистки і санації, але може бути до або під час протезуванням)

 

 


 1. Огляд і консультація - один з найважливіших етапів, при якому відбувається аналіз вхідної ситуації, побажань пацієнта та обговорення попереднього плану лікування, в якому уточнюються всі аспекти, такі як: часові рамки лікування, матеріальна сторона, вибір ортопедичних конструкцій тощо. >>> детальніше тут.


 2. Рентгендіагностика - Найякіснішим методом рентгендіагностики є КТ (комп'ютерна томографія).

В даному випадку, у пацієнта було виявлено проблеми з кореневими каналами в багатьох зубах. 

Був проведений повний аналіз всіх виявлених проблем з подальшим їх усуненням. Кореневі канали, в яких були проблеми (переодонтит або пульпіт) були проліковані і запломбовані.
Це дуже важливий момент, тому що надійна основа, як надійний фундамент для наших майбутніх керамічних конструкцій.

 


 

 Вся робота була розбита на два етапи. В перший - ми підготували 20 передніх зубів (пролікували і запломбували їх) і покрили керамікою, а в другий етап - бічні 7 зубів (один зуб в процесі). (На КТ нижче, видно проблему з каналами в цьому останньому непролікованному зубі. На момент цього КТ (забігаючи наперед) ми бачимо, що передні 20 зубів вже покриті керамікою.


 

 3. Фотопротокол, сканування та планування.  

Детально про цей етап лікування я розповідаю >>> тут.

 (фотографії зубів до лікування)

 





   Після огляду та уточнень побажань пацієнта, аналізу комп'ютерної томографії, фотографій і скана чи відбитків щелеп, я з техніком проводжу попереднє планування майбутньої посмішки пацієнта. Це планування ще називають DSD - (цифровий дизайн посмішки).

 


    І вже після узгодження з пацієнтом, створюється макет, так званий Мокап, за яким я в клініці переношу цей дизайн спеціальною пластмасою на зуби пацієнта. Після чого можна в реальному часі, наживо побачити майбутній результат ще до початку будь-яких маніпуляцій. І в разі зауважень, підкоригувати нюанси, але в підсумку, узгодити кінцевий результат і вже до нього рухатися.

 

 

  4-7. Отже, після узгодження плану лікування, термінів і вартості, Гігієнічної чистки, Хірургічної корекції десни, Терапевтичної підготовки (усунення всього карієсу і створення основи під кераміку) ми приступаємо до безпосередньо Ортопедичної підготовки

 

   Якщо вид майбутніх зубів, який візуалізує Мокап - пацієнта влаштовує і корекцій не потрібно, або ми їх внесли і зафіксували - можна планувати безпосередню підготовку зубів (препаровку під вініри).

 


   Препарування зубів проводиться по Мокапу спуціальним маркерним бором, по борознах якого ми наносимо маркерні лінії олывцем. Саме вони будуть служити нам орієнтиром у глибині препарування.

   Іноді, глибина такої припаровки не сильно перевищує товщину Мокапа, що істотно зменшує спилювання самого зубу. На фото один зуб істотно менше інших. Це спеціальний штифт, і на нього буде виготовлятися вже коронка, а не вінір, оскільки зуб був зламаний пацієнтом під корінь під час лікування.

 

   Після підготовки (препаровки) зубів, були зняті відбитки і виготовлені тимчасові конструкції. Того ж дня пацієнт пішов Не з опиляними зубами, а з тимчасовими пластмасовими, якими можна їсти і посміхатися до візиту-постановки вже постійних керамічних.
   Цей візит як правидо від одного до двох тижнів по тому, залежно від кількості зубів і завантаження лабораторії. (На фото нижче видно, як виглядаюсь тимчасові конструкції).



   Поки пацієнт ходить з тимчасовими конструкціями, технік в лабораторії по сканах або відбитках моделює в спеціальній програмі 3D проект. Готовий результат обов'язково перевіряю я, а за потребою, можу відіслати і пацієнту. На цьому етапі можна довнести правки і затвердити роботу.

 


   На відео спочатку статті більш детально показано, як виглядає 3D модель, і як детально можна їх вивчити. І на яких так чітко видно бритвену точність у проектуванні, і в майбутньому ця точність повториться в постійних конструкціях. 

   Нижче в описі йдеться про цей же процес, але з проекту бічних зубів пацієнта, які ми робили в другий етап лікування, але принцип абсолютно однаковий. 

 

   Найчастіше, щоб переконатися в правильності постійної роботи роблять таку ж, але зі спеціальної пластмаси. Ці конструкції називають - тимчасовими другого порядку.
   На них ще можна буде виправити помилки, якщо такі будуть, або за бажанням - форму та інші параметри. І пацієнт вже носить ці коронки, поки виготовляються постійні. 

   Ці тимчасові конструкції другого порядку апсолютно такі ж як будуть і постійні. І якщо у пацієнта була стираємість зубів, або проблеми з прикусом чи суглобами, то такі тимчасові конструкції допоможуть адаптуватися до нових форм зубів. І якщо щось буде некомфортно, то всі моменти можна буде виправити на тимчасових, не переробляючи вже керамічні.

   Таким чином, ми усуваємо шанс помилки і маємо можливість вносити правки на всіх етапах лікування, аж до фіксації.

   У результаті всіх маніпуляцій ми отримуємо моделі з керамічними конструкціями, які готові до фіксації.

 


   Фінальним візитом є встановлення вже постійних коронок, вінірів і накладок. Після чого, через тиждень проводиться безкоштовний контрольний візит, для усунення надлишків цементу, якщо такі будуть, і фотореєстрації кінцевого результату. 


   Фото результату фіксації 20-ти керамічних реставрацій. До і через 4 роки. (Бічні зуби на черзі, нижче в описі)

 






 _______

 

   Через 4 роки пацієнт продовжив лікування і ми зайнялися бічними зубами.

    Всі підготовчі процедури другого етапу були проведені за образом фронтальної ділянки.
Були проліковані карієси і кореневі канали (єдине виключення, на момент створення цієї статті, 16й зуб ще в процесі лікування і знаходиться під тимчасовою коронкою. Тому, з 8ми зубів ми повністю закінчили 7).

   У другому етапі лікування я хотів би більш загострити увагу на самій методиці цифрової стоматології.
   І якщо в першому етапі, я знімав відбитки зубів спеціальним силіконом і потім по них відливалися моделі з гіпсу, і тільки після цього вони сканувалися в лабораторії і вся подальша робота велася в цифровому протоколі. То в другому етапі, бічні зуби, ми після препаровки, відразу сканували внутрішньоральним сканером. І в лабораторію виправляв тільки файли скана, що економить нам день на доставці, пару днів на виготовлення моделей, і найголовніше - це збільшує точність, при відсутності проміжних цих етапів.

 


   Після отримання техніком файлів скана, він моделює в програмі майбутній вид зубів, як показано на фото нижче.



   І, після узгодження, приступає за виготовлення коронок. В даному випадку, коронки на своїх зубах були виготовлені з кераміки е-Мах, а коронки на металічних вкладках (штифтах) виготовлені були з цирконію. І на спеціальних моделях, надрукованих на 3D принтері вони приходять до клініки, як показано нижче на фото.



Після чого вони всі фіксуються на спеціальний цемент, і на цьому тотальна робота з відновлення (майже) всіх зубів заканичваетсяю (залишається лише один не пролікований зуб).




   Багато слів можна сказати про те, як змінюється зовнішність пацієнтка після лікування. Як підвищується впевненість у собі і своїй зовнішності. І як в цілому поліпшується рівень життя, коли у тебе здорові і красиві зуби...
   Але найкраще про це скажуть фотографії До і Після.