Реставрація зубів - це естетичне і функціональне відновлення коронкової частини зуба, в наслідок втрати твердих тканин через карієсу або його ускладнень.

     Реставрація по "ключу" (шаблону), відрізняється від звичайної тим, що для неї потрібно провести деяку підготовку, а саме:

№1 зняття відбитка жувальної поверхні наявного зуба (при наявності фісурного карієсу, відсутності пломб та дефекту зуба);

№2  зняття відбитка з WaxUp моделей.



№1 


   Розглянемо варіант зняття відбитка з жувальної поверхні зуба (при наявності фісурного карієсу, відсутність пломб та дефекту зуба).

     Вхідна ситуація:

фіссурний карієс 37го зуба. Зняття відбитка спеціальним матеріалом з жувальної поверхні.


Далі стандартний протокол: препаровка, коффердам, медобробка, протруювання, десенсітайзер, бондинг і внесення фотополімерного матеріалу.


Не засвічуючи останню порцію (або єдину, при не глибокому карієсі) накладаємо фумленту. Після цього, через неї "ключем (шаблоном)" видавлюємо силует майбутньої поверхні.


Знімаємо фумленту, прибираємо надлишки і засвічуємо матеріал. Далі підгонка по прикусу (яка практично не потрібна, тому що ми відтворюємо точно таку ж поверхню, яка була спочатку). Покриття лаком і готова реставрація в порожнині рота.


 

Подібна ситуація. Таким же методом було запломбовано два кутні зуби (16й та 17й) 👇

 

І ще один випадок. За цією методикою було запломбовано 27й зуб. 👇



 

 

 

№2

Другий варіант - це зняття ключа (шаблону) з WaxUp моделей.
Ця модель створюється в тих випадках, коли в зубі не збереглась вихідна поверхня, це може бути старою пломбою або каріозної порожниною.

     На першому прийомі, знімаються відбитки для створення моделей, на яких технік препарує старі пломби і воском моделює анатомію майбутніх пломб.


     Потім, на другому прийомі, ми робимо відбиток жувальної поверхні ключем (шаблоном) з WaxUp моделей (воскової репродукції жувальної поверхні зуба).

  Вихідна ситуація:

- карієс 36го зуба, зі старою пломбою;
- стара пломба без оклюзійних поверхонь на 37м зубі.


Далі, стандартно, видаляємо стару пломбу і карієс, готуємо зуб (по протоколу) і вносимо фотополімерний матеріал, відновлюючи контактну стінку. При цьому ключем (шаблоном) контролюємо висоту цієї стінки. Відтворюємо дентинний шар, до цього моменту все засвічується.


Потім накладаємо емалевий шар, але не засвічуємо. На нього накладається фумлента і продавлюється нашим шаблоном майбутній силует фісур. Матеріал не липне до фумленти, після її видалення і надлишків матеріалу - пломба остаточно засвічується. Даний метод прискорює процес моделювання фісур і подальшого пришліфовування, тому що реставрація не завищує висоту прикусу.



  Готова робота в порожнині рота в порівнянні з тим, що було.



Більше детальної інформації про карієс та пломби в цій статті >>> "Фотополімерні пломби"